Expo 2020 Dubaijā pasaules inovatoru samitā piedalīsies jaunuzņēmums no Latvijas

0

Latvijas jaunuzņēmums CheeksUp, kas radījis runas terapijas instrumentu bērniem, ir starp tiem 120 inovatoriem un jaunuzņēmumiem no 65 valstīm, kas no 27. līdz 28. novembrim pulcēsies Expo 2020 Dubaijas pasaules inovatoru samitā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Pasaules Inovatoru Samits ir daļa no Expo 2020 Dubaijā 100 miljonu dolāru programmas. Tā mērķis ir identificēt, finansēt un atbalstīt radošus projektus, kas risina pasaulē aktuālas problēmas, tādējādi palīdzot uzlabot dzīves apstākļus cilvēkiem un veicinot ilgtspējību.

Samita laikā, trīs dienu garumā 120 inovatori un eksperti no visas pasaules iesaistīsies paneļdiskusijās, meistarklasēs un organizēs individuālas tikšanās, lai dalītos savā pieredzē un izveidotu jaunas sadarbības.

Latvijas jaunuzņēmums CheeksUp ir inovatīva, uz spēles elementiem balstīta terapijas metode bērniem ar runas traucējumiem. Terapijas spēle apvieno 3D atpazīšanu reālajā laikā, kas palīdz bērniem mācīties runas laikā pareizi izmantot mēli un lūpas, apvienojot mācīšanos ar interaktīviem spēles elementiem.

CheeksUp idejas autore Ilze Zaharāne: “Pateicoties iegūtajam Grantam, mums bija iespēja turpināt attīstīties un izstrādāt produktu, kas jau gadu Latvijā ļauj bērniem kopā ar vecākiem mācīties pareizu izrunu, neizejot no mājām. Šobrīd esam uzsākuši sadarbību arī ar pirmsskolas izglītības iestādēm, piedāvājot CheeksUp kā risinājumu logopēdu trūkumam, automatizējot rutīnas treniņu, kas ir ļoti nozīmīgs pilnvērtīgai bērnu runas korekcijai.”

“GI samitā piedalīšos jau otro reizi. Tā ir lieliska iespēja satikties ar kolēģiem (logopēdiem), apmainīties ar pieredzi un viedokļiem, tādējādi iegūstot jaunus partnerus. Tikšanās 3 dienu garumā ar citu projektu radītājiem ļoti iedvesmo, raisa jaunas idejas attīstībai un tie ir jauni kontakti un lieliska pieredze,” stāsta I.Zaharāne.
Kopš programmas uzsākšanas 2017. gadā, Expo 2020 inovācijas programmai no Latvijas kopumā saņemti 33 pieteikumi.

Josufs Kairs (Yousuf Caires), vecākais viceprezidents Expo Live programmai Expo 2020 Dubaijā: “Mums ir liels prieks atbalstīt un sadarboties ar CheeksUp, nodrošinot platformu, ar kuras palīdzību demonstrēt jaunākos un iespaidīgākos pasaules sasniegumus, ieskaitot Latvijas. Pasaules Inovatoru Samits ir tikai viens piemērs tam, kā Expo 2020 cenšas savienot un iedvesmot cilvēkus visa pasaulē veidot labāku nākotni.”

No 2020. gada oktobra līdz 2021. gada aprīlim, Expo 2020 Dubaijā vienos 192 valstis un gaidāmos 25 miljons viesu, demonstrējot augstākos sasniegumus tehnoloģiju, arhitektūras, gastronomijas un kultūras jomās, reizē aktualizējot risinājumus, kā veidot labāku nākotni.

Expo 2020 Dubaijā būs pirmais Pasaules Expo, kas norisināsies MEASA valstu (Tuvie Austrumi, Āfrika, Dienvidāzija) reģionā. Tas atspoguļos Dubaijas apņēmību nostiprināt savas pozīcijas kā galvenajam reģiona starptautiskā biznesa un tirdzniecības centram. Expo 2020 Dubaijā būs jaunu biznesa kontaktu un ideju apmaiņas punkts, kur sastapsies uzņēmumi un profesionāļi no visas pasaules, reizē iepazīstot revolucionārus sasniegumus, kas mainīs biznesa un rūpniecības nākotni.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*