LUAC atbalsta skolotāju prasību pēc cieņpilna atalgojuma

0

Latvijas Uzņēmējdarbības Attīstības centrs (LUAC) vēlas izteikt publisku atbalstu Latvijā strādājošajiem pedagogiem viņu centienos par savu darbu saņemt cieņpilnu un adekvātu atalgojumu. Lielā mērā mūsu valsts nākotne ir atkarīga no skolotāju godaprāta, vēlmes un spējām ieinteresēt jauno paaudzi, tādēļ ir ļoti svarīgi ne tikai ar cieņu izturēties pret šo profesiju pārstāvjiem, bet arī novērtēt viņu līdzšinējo devumu.

„Skolotājs, sākot no bērnudārza, turpinot ar skolas gadiem un beidzot ar augstākās izglītības iestādēm, lielā mērā nosaka jaunā cilvēka interesi un nākotnes mērķus, jo tieši skola ir tā vieta, kur var rasties lielas idejas. Arī vērtīgi un veiksmīgi uzņēmumi nav iedomājami bez zinošiem, izglītotiem un kvalificētiem darbiniekiem. Ja Latvijā nebūs motivēti skolotāji, mēs nevaram cerēt uz izaugsmi ne uzņēmējdarbībā, ne zinātnē, ne daudzās citās jomās. Lai to nodrošinātu, pedagogiem ir jāsaņem adekvāts atalgojums, kas mudinātu tiem ne tikai palikt profesijā, bet arī ar savu sirds darbu iedvesmot jauniešus, topošos uzņēmējus un zinātniekus.

Nereti skatāmies uz Ziemeļvalstīm un domājam, kā lai sasniedz viņu dzīves līmeni, kā lai veicina uzņēmējdarbību, paaugstina darba ražīgumu, kā tas ir viņiem. Varbūt atslēga ir meklējama būtisko profesiju atbalstā šajās valstīs. Skolotāju profesija tur ir daudz prestižāka, jo cilvēki apzinās, ka bez radošiem, izdomas bagātiem un darboties gribošiem pedagogiem tautai nav nākotnes,” atzīmē LUAC valdes loceklis Alberts Jodis.

LUAC vēlas nākt klajā ar aicinājumu ikvienam uzņēmumam, iestādei, ikvienai ģimenei un cilvēkam vēlreiz atcerēties savus skolotājus. Ja Jūs varat pateikt paldies kaut vienam pedagogam, kas sniedzis ieguldījumu tajā, ko pašreiz darāt, ko esat sasniedzis, paudiet arī savu atbalstu skolotājiem.

Uzņēmēji, kas vēlas paust atbalstu Latvijas pedagogiem, aicināti sazināties ar LUAC, lai kopīgi iesniegtu valdībai vēstuli un rakstiski apliecinātu savu viedokli. Mums ir jāsadarbojas, lai pēc pāris gadiem neattaptos situācijā, kas latviešu jaunieši vairs nespēj izkonkurēt ārvalstu darba ņēmējus un uzņēmumi ir spiesti meklēt darbiniekus ārpus valsts robežām.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*