LUAC paplašinās sniegtā atbalsta apjomu vietējiem uzņēmumiem

0

Tuvojas pirmais 12 mēnešu perioda noslēgums un LUAC sagatavojis pārskatu par īstenotajām uzņēmējdarbības atbalsta aktivitātēm, lai ar skatu nākotnē varētu nospraust jaunas vadlīnijas nākamajam periodam no 2013. gada aprīļa līdz 2014. gada martam.

Atskatoties uz iepriekšējo periodu, var konstatēt, ka LUAC atbalstu saņēmuši vairāk kā 400 uzņēmumi, kas darbojas visdažādākajās uzņēmējdarbības jomās, dažādos Latvijas reģionos. Tāpat LUAC nav šķirojis uzņēmumus pēc to lieluma, atbalstu saņēmuši gan nelieli uzņēmumi, gan savas nozares līderi. Priekšnoteikums ir viens – vēlme strādāt vēl mērķtiecīgāk un efektīvāk.

Kādu atbalstu uzņēmumi ir saņēmuši 12 mēnešu laikā?

Vairāk kā 50 uzņēmumi saņēmuši atbalstu mārketinga stratēģijas izveidei ar 100% līdzfinansējumu, kur nozares vadošie eksperti izveidojuši uzņēmumiem koncepcijas, ko īstenot dzīvē un sasniegt nospraustos mērķus ātrāk.

Nedaudz mazāks bijis atbalsts eksporta veicināšanā – ap 15 uzņēmumiem. Iemesls viens – tirgus pagājušajā gadā nebija vēl tik aktīvs, kāds tas ir šobrīd. Arī pašu uzņēmumu gatavība eksportam nebija tik augstā līmenī.

Ap 100 uzņēmumiem saņēmuši atbalstu mārketinga, reklāmas un PR virzienam, saņemot 50-75% līdzfinansējumu dažādām aktivitātēm un vēl 30-40 uzņēmumi saņēmuši atbalstu tirgus izpētei 50-100% apmērā, izmantojot kvalitatīvās un kvantitatīvās izpētes metodes, noskaidrojot iedzīvotāju un klientu viedokli.

Vairāk kā 250 uzņēmumi saņēmuši 50% – 80% apmērā finansētas biznesa apmācības dažādu kursu, semināru un konsultāciju veidā, 20 uzņēmumiem līdzfinansēti izstāžu stendi izstādē RIGA FOOD 2012 50% apmērā jeb Ls 50 000 vērtībā.

Ko sola nākamais periods – 2013 / 2014?

Nākamajam periodam tiek plānots vēl plašāks atbalsta programmu klāsts. Palielināsies finansējums kā izstādēm (ne tikai RIGA FOOD 2013, bet arī MEŽS UN KOKS 2013, RIGA AGRO 2013), tā arī inovāciju ieviešanai, sadarbībā ar „Latvia Invent”, atbalsts pārdošanas stimulēšanai un veicināšanai uzņēmumos, jo sadarbības pieredze rāda, ka praktiska palīdzība dod salīdzinoši labākus rezultātus.

No otras puses, LUAC nevar būt gandarīts par daļas uzņēmumu pielietoto praksi, kur sadarbības laikā atbalsts tiek saņemts, taču atskaites netiek savlaicīgi iesniegtas par to, kādi panākumi gūti un kā šis atbalsts veicināja uzņēmuma attīstību. Būtībā manāmas iezīmes, ka LUAC nākotnē var pārvērsties par pasūtījumu galdu, kur katrs uzņēmums var saņemt, ko konkrētā brīdī vēlas, tomēr tas nekādi nevar garantēt sabalansētu attīstību.

Nākošajā periodā LUAC nedaudz sašaurinās uzņēmumu skaitu, kam tiks nodrošināts atbalsts, un veiks uzņēmumu – atbalsta programmu dalībnieku pārreģistrāciju, dodot iespēju piedalīties programmās arī tiem, kam vēl šāda iespēja nav bijusi.

Lai uzņēmums reģistrētos atbalsta programmām, līdz 31. martam jāaizpilda pieteikuma anketa, jānosūta LUAC birojam, jāveic dalības maksas apmaksa un jāvienojas jau par pirmo konsultāciju pie LUAC ekspertiem aprīļa mēnesī, lai varētu sastādīt sadarbības programmu. Uzņēmumiem, kuriem nepieciešams atbalsts izstādēm, kas norisinās aprīļa vidū, lūdzam to norādīt pieteikumā, jo tad tiks nodrošināta dokumentu reģistrācija paātrinātā kārtībā.

Ja radušies kādi papildus jautājumi, interesenti aicināti sazināties ar LUAC sekretariātu.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*