Preču zīmes piešķir produktiem pievienoto vērtību, pircēji to novērtē

0

Kā liecina biroja „Latvijas Zīmoli” apkopotie dati, produktu marķēšana ar preču zīmēm „Dabīga Produkts” un „Latvijas Produkts” palielina to pārdošanas apjomus arī vietējā – Latvijas tirgū. Iedzīvotāji novērtē kvalitatīvas, dabīgas, Latvijā ražotas preces un pakalpojumus un tos labprāt iegādājas.

Preču zīmēm „Dabīgs Produkts” un „Latvijas Produkts” kļūstot atpazīstamākām, arī iedzīvotāju izpratne un informētība par preču zīmju nozīmi paplašinājusies. Cilvēki atpazīst preču zīmes un apzinās to sniegto pievienoto vērtību produktiem, kā arī uzticas šai informācijai. Par to liecina biroja „Latvijas Zīmoli” veiktais pētījums, kas apliecina, ka konkrētu produktu pārdošanas apjomi pieauguši pus gada laikā kopš preču zīmes izvietošanas uz iepakojuma.

„Tā kā ražojam augstvērtīgu un kvalitatīvu produktu, kas ir gan veselīgs, gan garšīgs, par to vēlamies informēt pircējus. Preču zīmes uz iepakojuma vēlreiz apliecina, ka domājam par to, lai pircējs iegādātos Latvijā ražotus un dabiskus produktus. Esam gandarīti, ka cilvēki šīs preču zīmes atpazīst un vienīgais kritērijs konkrētā produkta izvēlei nav tikai cena, bet ir arī kvalitāte, sastāvs un izcelsmes valsts, ” norāda z/s “Veckūkuri” zīmola „Mans piens” pārstāve Ilvija Jakovina.

„Turpinām strādāt pie preču zīmju „Latvijas Produkts” un „Dabīgs Produkts” popularizēšanas, lai ikvienam iedzīvotājam, ieejot veikalā, būtu redzams un saprotams, kuri no plauktos esošajiem produktiem ir vietējas izcelsmes, kuri ir dabīgi un kvalitatīvi. Protams, lēmums par šo produktu iegādi ir katra pircēja ziņā, taču, kā rāda pētījumi, visā pasaulē un arī Latvijā priekšroka tiek dota veselīgiem pašmāju produktiem, ja vien veikala plauktos tos iespējams atpazīt. Vienlaikus tas mudina arī ražotājus vairāk domāt par kvalitatīvu un dabisku produktu ražošanu, tādēļ esam priecīgi, ka preču zīmes ir abpusēji novērtētas un noderīgas,” atzīmē biroja „Latvijas Zīmoli” pārstāve Kristīne Zeibote.

Vietējo un dabīgu produktu ražotājiem paralēli preču zīmes lietošanas tiesību iegūšanai tiek dota iespēja līdzdarboties dažādās uzņēmējdarbību veicinošās akcijās, popularizējot savus produktus un veicinot preču zīmju atpazīstamību. Šobrīd uzņēmumiem iespējams pieteikties kampaņā „Savējie!”. Informatīvās kampaņas “Savējie!” ietvaros plānots realizēt dažādas mārketinga un sabiedrisko attiecību, komunikācijas veicināšanas aktivitātes ar mērķi piesaistīt gan sabiedrības, gan mediju, gan arī noteiktu mērķa grupu uzmanību Latvijas produktiem, vietējiem ražotājiem, to produkcijas kvalitātei.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*